Drobečková navigace

Úvod > O nás > Asociovaní

Asociovaní

Regionální skupiny

Na začátku nás bylo 17 laiků navázaných na obláty v Klokotech a první sliby jsme skládali v roce 2004. Dnes je nás mnohem víc, v Česku už jsme dvě regionální skupinky. Jedna se schází každý druhý měsíc s obláty v Plasích nebo Dolní Bělé a druhá v Klokotech. Ústředním bodem našich setkání je pokaždé sdílení našich životů a pak společné žití úplně obyčejných věcí: práce, uklízení, vaření a jídlo. 

Mezinárodnost

Zároveň se snažíme prohlubovat naše společné charisma sv. Evžena, a to hlavně blízkostí mezi námi, mezinárodností, láskou k církvi a službou chudým. V rámci naší formace jezdíme do mateřského domu misionářů oblátů v Aix-en-Provence nebo navštěvujeme jiné oblátské a laické komunity ve světě. Po druhém světovém kongresu laických asociovaných, který se konal v květnu 2022, postupně vzniká mezinárodní komunikační síť, která by měla zajistit ještě větší propojenost celosvětové oblátské rodiny.

Společná misie

S obláty pracujeme na společné misii. Mezi akce a projekty, na kterých jsme se podíleli, patří např. dobrovolnické brigády Workship (od roku 2012 do roku 2019), otevřené chválové a přímluvné večery Light4You, nebo aktuálně Farní oblátský ples, týdenní prázdninový tábor pro mladé Úlet, pravidelné sdílení evangelia v našich životech Evangelium Live nebo budování komunitního centra V DoBě.
S německými asociovanými se setkáváme jednou ročně na společné dovolené s duchovním programem, tzv. Eugen-Meetingu a jednou ročně také na podzimním provinčním setkání, kde zároveň společně obnovujeme své asociační sliby.