Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Plaská Sagitta se Srílančanem

Plaská Sagitta se SrílančanemPlaský pěvecký sbor Sagitta je už i mou Sagittou. I když je pro mě i dál zvláštní, že misionář pocházející z druhé strany světa ze Srí Lanky zpívá ve sboru tolik spjatém s Plaskem, že je i po místním typickém přírodním prvku pojmenován: Střela.
O Sagittě jsem se dozvěděl krátce po svém příjezdu do Česka od jednoho z našich farníků. Pozvání zpívat spolu s ostatními členy vyšlo od nich samotných a já jsem ho s radostí přijal. Navíc bylo opravdu úžasné, jak mě přivítali! Cítil jsem se hned jako člen sagittské rodiny. Pro mě je to další krásná příležitost, jak se jako cizinec setkat s novou skupinou lidí, navíc velmi speciálních a talentovaných.
A možná je i z jejich pohledu důležité vidět kněze jako, alespoň doufám, normálního člověka, který se s nimi obyčejně přátelí, zpívá s nimi, účastní se koncertů a hlavně je jejich kamarádem a bratrem, který k nim má blízko.
I když sám nejsem moc dobrým zpěvákem, zpívám s nimi moc rád a občas také hraju na koncertech na bubny. Loňské Vánoce pro mě byly nezapomenutelné právě i díky krásným vánočním koncertům, které jsme měli v Potvorově, Rabštejně, Plzni i v Plasích. V těchto týdnech se připravujeme na náš další velký koncert v Plasích, který se bude konat 19. května. Tak vás s radostí zveme a já se se už zase těším na další krásné zážitky se Sagittou.
Janith, OMI