Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Srílanský čaj o třetí

Srílanský čaj o třetíFarníci z plzeňské farnosti na Slovanech mě spolu s dominikánskou komunitou na konci ledna pozvali na jejich tradiční nedělní odpolední setkání, kterému říkají „Čaj o třetí“. Požádali mě, abych mluvil o Srí Lance, protože mnohé z nich tento krásný ostrov velmi zaujal.
Už dříve jsem dostal z různých míst a zvláště ze škol několik pozvánek, abych představil zemi, ze které pocházím. Toto pro mě bylo další ze speciálních pozvání, protože šlo o farní společenství. Pozvání tohoto druhu - představit Srí Lanku a mluvit o ní - přijímám s velkou radostí. Jednak totiž o své rodné zemi mluvím rád, pak je to i příležitost procvičovat si češtinu a pokračovat dál v jejím učení a vždycky je to také možnost poznat nové lidi, což považuji za nedílnou součást své misijní služby.
Bylo to přátelské a milé setkání. Připravil jsem prezentaci o kultuře, zeměpisu, počasí, náboženství a také jídle na Srí Lance. Na rozdíl od jiných přednášek jsem tentokrát přidal i speciální článek o srílanském čaji, protože název tohoto setkání je právě „Čaj o třetí“.
Velikou radost mi udělali „dominikánští“ farníci i svou pozorností vůči mně samotnému. Připravili totiž o mně dokonce článek! O tom, jak jsem po vysvěcení přijal obedienci (misijní umístění) do Česka, a také o oblátech (http://plzen.op.cz/?a=1&id=1101). Takže nakonec jsem byl zase nejvíc obohacený já.

Janith, OMI