Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dva obláti zadrženi v Bělorusku

Dva obláti zadrženi v BěloruskuPolská provincie Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné, která je zodpovědná za oblátskou misii v Bělorusku, informuje o situaci dvou misionářů oblátů působících ve vitebské diecézi, kteří se ocitli ve vyšetřovací vazbě.
Otcové Andrzej Yuchnevich, OMI a Pavel Lemekh, OMI, kteří působí na diecézním poutním místě Panny Marie Fatimské v Šumilinu, jsou v současné době ve vyšetřovací vazbě a čekají na začátek soudního řízení. Do této situace se dostali na základě obvinění z činnosti odporující běloruským státním předpisům.
Otec Andrzej, OMI, představený oblátské misie v Bělorusku, od samého počátku konfliktu s Ruskou federací vyjadřoval podporu ukrajinskému lidu a vyzýval k modlitbám za mír a ukončení nepřátelství.
Od května 2022 je otec Andrzej předsedou Konference vyšších představených, delegátů a zástupců institutů a společností apoštolského života v Bělorusku, a to jak mužů, tak žen.
Tváří v tvář této obtížné situaci v Bělorusku vás prosíme o modlitby a morální podporu pro všechny, kteří jsou podobnou situací zasaženi.
Vlastimil, OMI
(zdroj: www.omiworld)