Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Ekocentrum papeže Františka chce školit migranty a nezaměstnané

Ekocentrum papeže Františka chce školit migranty a nezaměstnanéPřed rokem Vatikán oznámil, že bývalé papežské letní sídlo Castel Gandolfo nad jezerem Lago di Albano bude podle papežova přání přeměněno na centrum ekologické výchovy a zemědělství. Během posledního roku zpracovali různí odborníci tři části projektu: environmentální vzdělávání, oběhové hospodářství a udržitelnost.
„Vzdělávací středisko Laudato si'“ tak v polovině ledna převzalo v Castel Gandolfo 55hektarový pozemek.
Prvním cílem je péče o zahrady o celkové rozloze 35 hektarů. Při ní by měly být použity nové technologie šetrné k životnímu prostředí. Centrum podle zprávy plánuje v zahradách řadu vzdělávacích aktivit. Návštěvníci se na stezce Laudato si' seznámí s principy stejnojmenné environmentální encykliky papeže Františka.
Uprchlíci, nezaměstnaní, ženy, kterým se podařilo vymanit z násilných vztahů, a také bývalí vězni zde mohou navíc absolvovat různá školení, například v oblasti zahradnictví a péče o stromy a rostliny.
Další akce jsou zaměřeny na školní děti, studenty a firmy. Zbývajících 20 hektarů komplexu zahrnuje zemědělské a chovatelské lokality. Od druhé poloviny roku bude farma pracovat s modelem cirkulární ekonomiky, ve kterém se suroviny a produkty opravují, přepracovávají a znovu využívají. Provoz by měl navíc běžet na obnovitelné zdroje energie.


Günther, OMI
(zdroj: der Weinberg)