Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Loni Florencie, letos Dolní Bělá

Loni Florencie, letos Dolní BěláPřesně před rokem jsme se s částí plaské skupinky asociovaných procházeli po Florencii a obdivovali její památky. Nevyrazili jsme tehdy ale ani za kulturou ani za výborným vínem a skvělou kuchyní. Naším cílem bylo setkání italských asociovaných, které se právě před rokem v toskánské metropoli konalo. Vzpomínám si, jak jsme po naplněné sobotě usedli večer spolu s naprostou většinou všech Italů před televizi a povinně, ale vlastně i se zájmem sledovali finálový večer nejoblíbenějšího pěveckého festivalu Sanremo.

Sanremo vrcholí i dnes, v sobotu 10. února 2024. I letos máme za sebou plnou sobotu strávenou spolu s asociovanými. Tentokrát jsme ale nebyli hosty, nýbrž hostiteli. Do Dolní Bělé za plaskou skupinou dorazila poměrně velká část asociovaných z klokotské skupiny. Názvy ale občas matou… Jako je součástí plaské skupiny třeba i Liduška z Brna, Jura a Bára z Olomouce nebo Kačka a Christian z Fuldy, tak do klokotské skupiny patří zase např. i Martina z Velehradu… Loňskou mezinárodnost nahradila letos česko-německá rozmanitost, pokud ovšem naše spolubratry Janitha ze Srí Lanky, Mamyho z Madagaskaru a Giai Binha z Vietnamu budeme už považovat za naturalizované Čechy „jak poleno“.

Ať už ve Florencii, nebo třeba za humny v Dolní Bělé jsou setkání oblátských asociovaných vždy radostným bratrsko-sesterským sdílením a příležitostí k oslavě. Přepočítávají se rodinné přírůstky, sdělují novinky a ochutnávají domácí speciality. Bylo tomu tak loni, je tomu tak i letos a věřím, že tomu tak bude i za rok. Jen ti vítězové Sanrema se nám mění.

Vlastimil, OMI