Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Obláti a námořnictvo?

Obláti a námořnictvo?V červnu 2024 přivítala „Akademi Maritim Nusantara (AMN) Cilacap“, soukromá námořní akademie v centrální části indonéské Jávy přidružená k misionářům oblátům, zástupce Asociace oblátských institutů vyššího vzdělávání (AOIHL).
V současné době patří do této zastřešující struktury, která v sobě zahrnuje všechny oblátské instituty vyššího vzdělávání, devět škol. Členy jsou např. Oblate School of Theology (USA), Saint Paul University (Kanada), Notre Dame University (Filipíny), Institut Saint Eugene (Kongo), Faculty of Missiology (Polsko), De Mazenod Institute of Philosophy (Indie) nebo St. Joseph’s Theological Institute (Jižní Afrika). Poslední generální kapitula ustavila AOIHL jako oficiální síť kongregace pro vzájemnou podporu a rozvoj oblátských institutů vyššího vzdělávání.
Jedním z nich je právě i AMN Cilacap. Setkání zástupců oblátských vzdělávacích institutů začalo prohlídkou kampusu. Poté představila námořní akademie podrobný přehled svého poslání a vize. Jako námořní vzdělávací centrum se AMN Cilacap snaží sloužit znevýhodněným studentům a zároveň vychovávat budoucí vedoucí pracovníky v námořním průmyslu. Akademie nabízí tři studijní programy: Námořní studia, Námořní inženýrství a Přístavní management.
Absolventi AMN Cilacap jsou důkazem úspěchu akademie. Zastávají vedoucí pozice v globálním námořním průmyslu, ať už jako kapitáni lodí, nebo jako námořní inženýři. Jejich rozmanité úspěchy podtrhují výjimečné dovednosti a zkušenosti získané právě i v oblátské AMN Cilacap.
Vlastimil, OMI