Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Křesťanka jmenována brigádní generálkou v Pákistánu

Křesťanka jmenována brigádní generálkou v PákistánuVe většinově muslimském Pákistánu byla poprvé do funkce brigádního generála povýšena křesťanka. Jak informovala asijská katolická tisková služba Ucanews, Helen Mary Robertsová je první ženou z menšinové skupiny, která v této islámské republice dosáhla podobné funkce.
V Pákistánu se více než 95 % z 245 milionů obyvatel hlásí k islámu. „Brigádní generálka Helen Mary Robertsová svou tvrdou prací dokázala, že pákistánské ženy nejsou v žádném oboru horší než muži,“ cituje agentura premiéra Shehbaze Sharifa. Celý národ, včetně pákistánské křesťanské komunity, je na ni hrdý.
Robertsová působila 26 let jako patoložka v pákistánském armádním zdravotnickém sboru. Ozbrojené síly této jihoasijské země jsou považovány za velmi politicky vlivné.
V poslední době došlo v Pákistánu k několika případům násilí vůči křesťanům. Na konci května několik stovek muslimů v provincii Paňdžáb zranilo 74letého křesťana za údajné rouhání tak těžce, že krátce poté svým zraněním podlehl. V srpnu loňského roku dav v křesťanské čtvrti města Džaranwala poničil nejméně 22 kostelů a zapálil více než 90 domů. Podle informací tehdy islamistická strana Tehreek-e Labbaik Pákistán (TLP) vyzvala k násilí proti křesťanům z reproduktorů mešit.
Vlastimil, omi
(zdroj: derweinberg.org / pixabay)