Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mamy a čeština

Mamy a češtinaNáš Mamy OMI bude 17. a 18. června ukončovat kurz češtiny s mezinárodní jazykovou úrovní B1. Abyste všichni věděli, jak vypadal jeho všední den po celý školní rok, zveřejňujeme jeho vlastní zápisky a držíme palce ke složení zkoušky :). 

 

Přijel jsem do České republiky v září. Teď bydlím v Dolní Bělé. Sloužím ve farnosti jako kněz. V České republice se mi líbí, protože jsou tady lidé sympatičtí a otevření. Příroda je tu krásná. Proto jsem moc rád, že tu jsem.

Máme teď vyučování čtyři hodiny denně (dříve pět). To znamená, že se učím češtinu každý den na univerzitě v Plzni, kam dojíždím autobusem a pak tramvají. Nyní probíhá intenzivní kurz, který bude ukončen zkouškou B1.

Ve škole jsem si našel hodně kamarádů a kamarádek, kteří pochází z různých zemí, třeba z Mongolska, z USA, z Vietnamu, a z Ukrajiny. Také tam mám jednoho kamaráda z Madagaskaru, což je pro mě moc zajímavé. Všichni jsou sympatičtí a otevření. Ve škole se komunikuje výhradně česky. Doufám, že se tedy češtinu všichni dobře naučí.

Moje největší výzvy v češtině jsou skloňování, koncovky a slova, která vypadají podobně. Ale ta gramatika s pády je nejhorší. Pomáhají mi české pohádky, filmy, české knihy a kamarádi.