Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Potravinový OMI-gang v akci!

Potravinový OMI-gang v akci!Když jsem jako Srílančan poprvé slyšel o potravinové sbírce, opravdu jsem se jí potřeboval zúčastnit. A říkal jsem si, že by bylo lepší tam jít spolu s našimi mladými z farnosti. Takže jako skupina jsme se sbírky poprvé zúčastnili už loni na podzim. Pro mě to byl úžasný zážitek. Letos nás na jarní kolo potravinové sbírky už organizátoři pozvali předem, a dokonce už pro nás měli i speciální jméno: OMI-gang. Tentokrát jsme tedy do plzeňského obchodu vyrazili v sobotu 13. dubna.
Po setkání jsem požádal jednu členku z naší mládežnické skupiny, aby o své osobní zkušenosti se sbírkou napsala pár slov:
„V listopadu jsem pomáhala poprvé, a protože mě to díky super kolektivu a bezproblémovým zákazníkům zaujalo, rozhodla jsem se tam jít znovu i letos 13. dubna. Dávat darované potraviny do krabic je pro moji introvertnější povahu o něco příjemnější činnost, ale nakonec i rozdávání letáků bylo víceméně bez problému - kdo si to chtěl poslechnout, tak se zastavil, koho sbírka neoslovila, tak šel prostě dál. Takže to snad z naší strany bylo tak nejméně invazivní, jak to za daných okolností bylo možné. Tuším, že nespokojený byl pouze jeden pán, kterému vadil nepořádek na parkovišti vzniklý ledabylým zahazováním letáků. Ale valná většina nám děkovala za informace a jeden pán nám dokonce jako poděkování za naše dobrovolnictví koupil kafe (to samozřejmě zahřeje u srdce). A zaměstnanci Lidl Gerská na nás byli moc milí. Podtrženo a sečteno, na podzim se uvidíme zas!“
Janith, OMI a Ester Vopatová